Sprawdź, ile wyniosą podwyżki emerytur w 2020 r.

Napisane przez | Artykuły, Redakcja Poleca, ZUS

W marcu emerytów czeka waloryzacja świadczeń. Emerytury wzrosną o minimum 70 zł.

Już za 3 miesiące czeka nas coroczna waloryzacja świadczeń emerytalnych. Od marca 2020 r. wszystkie emerytury i renty wzrosną o 3,24 proc. i waloryzacja emerytur i rent nie będzie mniejsza niż 70 zł brutto. Wzrosną także najniższe świadczenia emerytalno-rentowe.

Większość emerytów otrzyma jednak więcej niż minimalna stawka 70 zł. Podwyżka kwotowa około 6,2 mln emerytów i rencistów będzie wyższa. Są to osoby, których świadczenie nie przekracza 2160,49 zł brutto.

Wzrosną także najniższe emerytury i renty; do 1 200 zł (wzrost z 1 100 zł) w przypadku najniższej emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinnej i renty socjalnej; do 900 zł (wzrost z 825 zł) w przypadku najniższej renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy.

Last modified: 30 grudnia 2019

3 Responses to :
Sprawdź, ile wyniosą podwyżki emerytur w 2020 r.

  1. kacper napisał(a):

    Ludzie całe swoje życie pracowali na emerytury, także mam nadzieję że coś w tym temacie zmieni się dla nich na lepsze. W moim przypadku i także u wielu młodych osób taką szansą to bez wątpienia jest program pracownicze plany kapitałowe.

  2. karola napisał(a):

    To dobrze.Mam tylko nadzieję ze moje pokolenie nie będzie miało taki problemów, mamy możliwość odkładania w ppk i tojest bardzo przyszłosciowy program

  3. janka napisał(a):

    Ale to dobrze ze dostaną podwyżki, niejednokrotnie te emerytury są bardzo niskie. Ja mam ten plus ze mogę dodatkowo odkładać w ppk. Na pewno jest to bardzo dobre rozwiązanie na przyszłość, tym bardziej ze dokłada mi pracodawca i państwo. Już wpłynęły pierwsze dopłaty, więc teraz tylko do przodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *