Trzynasta emerytura będzie wyższa w przyszłym roku

Napisane przez | Artykuły, Blog, ZUS

Trzynaste świadczenie emerytalne w przyszłym roku będzie o 100 zł wyższe niż tegoroczne.

Trzynasta emerytura w tym roku wyniosła 1200 zł a pieniądze trafiały na konta emerytów w kwietniu i maju. Po odliczeniu podatków „na rękę” było to 981 zł.

W przyszłym roku ta dodatkowa emerytura zostanie podniesiona do 1300 zł brutto co przełoży się na około 1070 zł.

Dodatkowe świadczenie otrzymuje ok. 9,8 mln emerytów i rencistów. Rozwiązanie jest zastosowane do: emerytur i rent w systemie powszechnym, emerytur i rent rolników, emerytur i rent służb mundurowych, emerytur pomostowych, świadczeń i zasiłków przedemerytalnych, rent socjalnych, rent strukturalnych, nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych, rodzicielskich świadczeń uzupełniających, rent inwalidów wojennych i wojskowych.

Pieniądze są wypłacane automatycznie, bez żadnych formalności. Wypłata ma miejsce bez względu na wysokość pobieranego świadczenia. Trzynasta emerytura była wprowadzana jako jednorazowe świadczenie, ale później rząd zdecydował by miała ona charakter stały, zatem będzie wypłacana co rok.

Last modified: 21 lipca 2020

One Response to :
Trzynasta emerytura będzie wyższa w przyszłym roku

  1. Hela napisał(a):

    Jestem przerażona wizją swojej emerytury. Zarabiam minimum, odkladac co ja mogę, jak są jeszcze dzieciaki na utrzymaniu. I tak Bogu dziękować, że wprowadzili ppk to cokolwiek co miesiąc wpadnie na konto. Gdyby nie to, wątpię że byłoby mnie stać na utrzymanie siebie samej z tych przewidywanych 1300zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *