PZU uruchomił serwis dla pracowników do obsługi PPK

Napisane przez | Artykuły, Blog, PPK

System umożliwia m.in. sprawdzanie stanu oszczędności i kontrolowanie wysokości wpłat.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) uruchomił bezpłatny internetowy serwis do obsługi pracowniczych planów kapitałowych przez pracowników. System umożliwia sprawdzanie stanu oszczędności, kontrolowanie wysokości wpłat odprowadzanych na rachunek w PPK i składanie zleceń, podała spółka.

„Stawiamy na funkcjonalność i wygodę. Oferujemy pracownikom łatwy dostęp do ich rachunków dzięki intuicyjnej w użytkowaniu i dostępnej o każdej porze platformie inPZU. Mogą z niej korzystać także przy użyciu smartfonów” – powiedział wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek, cytowany w komunikacie.

W panelu PPK pracownicy znajdą informację o stanie swoich oszczędności i dokonywanych wpłatach, a także o wycenie i stopie zwrotu funduszy PPK. Będą mogli składać zlecenia dotyczące m.in. wysokości wpłat, podjęcia pieniędzy, a także decydować o zmianie sposobu inwestowania swoich oszczędności.

Serwis, dostępny pod internetowym adresem inPZU.pl, jest częścią działającej od zeszłego roku innowacyjnej platformy o tej samej nazwie, która pozwala również na zakup jednostek funduszy inwestycyjnych i obsługę funduszy.

W maju wystartował serwis e-PPK do obsługi pracowniczych planów kapitałowych przez pracodawców, który pozwala na proste dokonywanie wielu skomplikowanych czynności: od zgłaszania pracowników do PPK, poprzez przekazywanie list wpłat na ich rachunki, po przesyłanie ich dyspozycji, np. o odprowadzaniu wpłat dodatkowych.

Last modified: 23 sierpnia 2019

3 Responses to :
PZU uruchomił serwis dla pracowników do obsługi PPK

 1. igorka napisał(a):

  I to mi się podoba, że nie będzie trzeba dzownić czy szukać i sprawdzać niewiadomo gdzie i ile ma się oszczędności. Wszystko będzie można samemu sprawdzić i to w każdej dowolnej chwili tak naprawdę

  1. Mika napisał(a):

   Witam mam pytanie czy ktoś się logował bo ja mam wszystko a nie mogę się zalogować jakąś aktualizacja numeru telefonu to po co te dane heh

 2. jola napisał(a):

  Zawsze to będzie jakieś ułatwienie dla ludzi. W końcu program jest stworzony dla ludzi i dobrze, żeby każdy miał łatwy dostęp do wszelkich informacji i wiedział co i jak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *