PZU będzie kusić zerową opłatą w PPK

Napisane przez | Artykuły, Blog, PPK, Trendy

PZU nie będzie w pierwszym roku pobierać opłat za zarządzanie funduszami w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Grupa zapowiedziała też, że do minimum ograniczy obciążenia pracodawców związane z uruchomieniem i prowadzeniem PPK.

– Chcemy przekonać Polaków, że opłaca się oszczędzać razem z nami. Dlatego w pierwszym roku zrezygnujemy z opłat za zarządzanie funduszami w ramach PPK – deklaruje prezes PZU Paweł Surówka.

Prezes PZU Życie Roman Pałac dodaje: – Mamy olbrzymie doświadczenie i kompetencje w dziedzinie programów emerytalnych. Zarządzamy prawie połową rynku Pracowniczych Programów Emerytalnych w Polsce.

Celem Grupy PZU jest ograniczenie do minimum wysiłków pracodawców w zakresie logistyki, działań administracyjnych i innych procesów związanych z wdrażaniem PPK, a także z ich późniejszym prowadzeniem.

– Zdajemy sobie sprawę z obowiązków, które czekają pracodawców. Dlatego zaoferujemy im kompleksową pomoc. Oddamy do ich dyspozycji naszych najlepszych fachowców – zapowiada szef Projektu Emerytura Marcin Żółtek, odpowiedzialny w PZU za Pracownicze Plany Kapitałowe.

To ponad 300 doradców klienta korporacyjnego i nowoczesny portal e-PPK, służący do obsługi PPK.

Portal e-PPK umożliwi proste, intuicyjne przeprowadzenie online wielu skomplikowanych czynności, m.in.:

  • zawieranie umów na zarządzanie i prowadzenie PPK,
  • automatyczne zgłaszanie pracowników do PPK,
  • przyjmowanie oświadczeń pracowników o dokonywaniu dodatkowych wpłat.

PZU zapewni ponadto możliwość dokonywania jednego, zbiorczego przelewu w celu odprowadzania wpłat.

Atutem Grupy PZU jest ponad 400 placówek, w których będzie można załatwić formalności związane z PPK. Udogodnieniem dla pracowników będzie również nowoczesny, przyjazne dla użytkowników portale inPZU.pl oraz emerytura.pzu.pl, za pośrednictwem którego będą mogli kontrolować stan swoich oszczędności i złożyć zlecenia w ramach PPK.

Grupa PZU zamierza również zapewnić pracownikom:

  • materiały informacyjne dotyczące zasad funkcjonowania i uczestnictwa w PPK,
  • coroczne raporty, podsumowujące uczestnictwo w PPK, w tym wysokość zgromadzonych środków.

Za zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi i ich prowadzenie będzie odpowiadać Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU. Jest jednym z największych towarzystw inwestycyjnych w Polsce, które zarządza aktywami o wartości ponad 20 mld zł.

Jest jednocześnie największym na rynku towarzystwem pod względem liczby prowadzonych Pracowniczych Programów Emerytalnych. Jakość usług TFI PZU potwierdza Polskie Godło Promocyjne Teraz Polska.

– Jesteśmy jedną z najbardziej stabilnych i bezpiecznych grup finansowych na świecie. Mamy największą w Polsce sieć sprzedaży. Oddajemy do dyspozycji klientów 300 doradców klienta korporacyjnego i 2500 klienta indywidualnego. Mamy największy w Polsce zespół odpowiedzialny za zarządzanie aktywami – podkreśla prezes PZU Życie Roman Pałac.

Skuteczność TFI PZU w zarządzaniu produktami opiera się na profesjonalnych strategiach i elastyczności w reagowaniu na tendencje rynkowe. Nad bieżącą analizą kondycji spółek i sektorów oraz sytuacji makroekonomicznej w krajach, w których są lokowane aktywa, czuwają fachowcy o olbrzymim doświadczeniu i wiedzy. Bezpieczeństwu inwestycji służy ich wielostopniowy nadzór, a także rygorystyczne zasady i procedury dotyczące monitorowania ryzyka.

Last modified: 24 kwietnia 2019

One Response to :
PZU będzie kusić zerową opłatą w PPK

  1. kaśka napisał(a):

    Podobają mi się takie inicjatywy, w końcu ludzi trzeba zachęcić do oszczędzania. Oczywiście każdy chciałby mieć jakieś dodatkowe pieniądze, no ale jednocześnie nie rezygnować ze swojego obecnego życia. Teraz będzie to możliwe własnie z tym całym ppk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *