PSL chce emerytur bez podatku

Napisane przez | Artykuły, Blog, KRUS, System Emerytalny, Trendy, ZUS

PSL złożyło w Sejmie projekt ustawy odnośnie emerytury bez podatku – poinformował w czwartek szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Według niego to sztandarowy projekt PSL, z którym pójdzie do wyborów samorządowych i parlamentarnych.

-Złożyliśmy projekt ustawy +emerytura bez podatku+. Emerytura i renta bez podatków i składek, czyli tyle, ile mamy emerytury dzisiaj brutto, tyle będziemy dostawać emerytury netto – mówił Kosiniak-Kamysz na czwartkowej konferencji w Sejmie.

Zaznaczył, że to prawdziwa zamiana w polityce społecznej i senioralnej. Przypomniał, że takie rozwiązania już funkcjonują w krajach UE jak Węgry, Bułgaria czy Litwa.

– Dla nas to jest sprawa niezwykle istotna; to jest też sztandarowy projekt, z którym pójdziemy do wyborów samorządowych i parlamentarnych – mówił szef PSL. = To jest pokazywanie, że opozycja racjonalna w Polsce ma sens – nie wystarczy tylko i wyłącznie krytykować złych posunięć rządu, ale trzeba dawać konkretne propozycje – dodał.

PSL liczy na życzliwość wszystkich klubów parlamentarnych i przyjęcie ustawy. Kosiniak-Kamysz przypomniał, że bardzo wielu emerytów głosowało na PiS, więc teraz w ich imieniu ludowcy zamierzają sprawdzić, czy jest dobra wola i chęć pomocy tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

– Emeryci i renciści przez lata swojej pracy zapłacili podatki. Państwo nie może ich ograbiać cały czas i nie może zabierać im świadczeń, które się dzisiaj bardzo +rozjechały+ z płacą minimalną – tłumaczył szef PSL. – Dla wielu osób to jest bardzo duża podwyżka, gwarantująca podniesienie poziomu życia – dodał.

Kosiniak-Kamysz wyliczył, że dzięki proponowanym przez PSL rozwiązaniom emeryci i renciści zyskaliby 20 proc. świadczenia.

– To jest naprawdę dużo pieniędzy dla tych, którzy mają najniższą emeryturę, mogą oni otrzymać nawet ok. 200 zł więcej i proporcjonalnie świadczenie będzie rosło wraz ze wzrostem emerytury – mówił. Dodał, że obecnie przeprowadzana waloryzacja świadczeń emerytalnych jest najniższa jeśli chodzi o ostatnie lata – w tym roku wyniosła od 5 zł do 10 zł.

 

źródło:PAP

Last modified: 23 lutego 2018

One Response to :
PSL chce emerytur bez podatku

  1. Joanna Łukaszuk napisał(a):

    Państwo cały czas mnie okradało i nadal okrada.Całe życie zbierałem na emeryturę,od kapitału ,który zebrałem już był odprowadzony podatek/od kazdej mojej pensji odprowadzony był 19% podatek.Dlaczego jeszcze teraz płacę podatek od emerytury.Dlatego PSL ma rację o uwolnieniu emerytur od podatku.
    Tadeusz Łukaszuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *