Ponad 1000 zł premii także dla rencistów

Napisane przez | Artykuły, Blog, Trendy, ZUS

Dodatkowa trzynasta emerytura, którą zapowiada rząd ma być wypłacana także rencistom.

Trzynaste świadczenie zostanie wypłacone zarówno emerytom, jak i rencistom – zapowiedziała w środę wicepremier Beata Szydło.
– Tak, to jest świadczenie, które będzie wypłacone i dla emerytów i dla rencistów – powiedziała wicepremier, pytana, czy to dodatkowe świadczenie, tzw. „trzynastkę” otrzymają zarówno emeryci, jak i renciści.
Szydło zapewniła na konferencji prasowej w Warszawie, że „są zabezpieczone środki” na wszystkie programy zawarte w „piątce PiS”. Zaznaczyła, że w najbliższym czasie premier Mateusz Morawiecki przedstawi „mapę drogową” realizacji tych zapowiedzi. We wtorek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska mówiła, że stanie się to 5 marca.
Podczas sobotniej konwencji PiS prezes tej partii Jarosław Kaczyński zapowiedział od 1 lipca wypłatę 500 zł na pierwsze dziecko i od maja br. wypłatę „trzynastki” dla emerytów w wysokości najniższej emerytury – 1100 zł. Ponadto PiS chce znieść podatek PIT dla pracowników do 26. roku życia i co najmniej dwukrotnie podnieść kwotę uzyskania przychodów, a także przywrócić zredukowane wcześniej połączenia autobusowe, co dotyczyć ma przede wszystkim mniejszych miast i wsi. Program ten ma kosztować 30-40 mld zł.

Last modified: 27 lutego 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *