Nawet 5 mln osób w PPK

Napisane przez | Artykuły, Blog, PPK

Do pracowniczych planów kapitałowych może według resortu finansów przystąpić łącznie 4,5-5 mln osób.

Według Ministerstwa Finansów liczba osób zatrudnionych, które uczestniczą w programie PPK, według stanu na połowę listopada 2019 r., to 1 mln 128 tys. 027 uczestników PPK.

– Jeżeli podobna partycypacja utrzyma się w kolejnych trzech etapach wdrażania programu wówczas do PPK będzie należeć ok. 4,5-5 mln osób, a to oznacza, że uda się zbudować w Polsce pierwszy powszechny system dodatkowego oszczędzania – napisał resort w odpowiedzi na interpelację poselską.

W grudniu 2019 r. prezes PFR Paweł Borys poinformował o poziomie partycypacji w Pracowniczych Planów Kapitałowych po pierwszej fazie wdrażania programu, obejmującej blisko 4 tys. największych firm. Szacunkowa partycypacja w firmach zatrudniających powyżej 250 pracowników wynosi 39 proc.

Obecnie trwa II faza programu PPK. Do jego wdrożenia zobowiązane są przedsiębiorstwa zatrudniające między 50 a 249 pracowników. Zapisy trwają od 1 stycznia.

Last modified: 24 lutego 2020

5 Responses to :
Nawet 5 mln osób w PPK

 1. karolina napisał(a):

  Taki system dodatkowego oszczędzania jest bardzo potrzebny. Emerytury sa coraz niższe i to powinno nas zmobilizować abyśmy zaczęli odkładać na przyszłość.

 2. Iwona napisał(a):

  W sumie dlaczego ludzie mieliby nie przystępować. Jak sami indywidualnie będą oszczędzać to tyle nie odłożą.A z drugiej strony ja już jestem w ppk kilka miesięcy ,moge sobie podglądać moje oszczędności przez aplikację i widzę czarno na białym jak kasy małymi kroczkami przybywa.

 3. julita napisał(a):

  PPK wzorem programów oszczędnościowych z krajów o bardziej rozwiniętej gospodarce, daje możliwość wygodnego odkładania środków, do wykorzystania na emeryturę, kiedy to już zdrowie nie pozwoli nam sobie dorobić. To fajna inicjatywa, bo póki człowiek jest pełen sił powinien sobie zapewnić warunki życia na starość.

 4. Mariusz napisał(a):

  PPK to program który najbardziej pomaga osobom najmniej zarabiającym. Takie osoby mają największy problem z oszczędzaniem, a ich emerytury według prognoz będą poniżej oczekiwań. Dzięki dodatkowym funduszom z ppk, będą mieli szansę dużo łatwiej wyżyć za to co mają.

 5. marek napisał(a):

  Oszczędzanie to podstawa obecnie, tym bardziej analizując coraz gorszą sytuację emerytur. PPK wydaje się ciekawym rozwiązaniem na ten problem, bo razem z nami dokłada się nam pracodawca, co finalnie daje spore oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *