Gorąca końcówka roku u brokerów dzięki IKE i IKZE

Napisane przez | Artykuły, Blog, IKE, IKZE

Indywidualne konta emerytalne (IKE) oraz indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) pod koniec roku znowu cieszą się większym zainteresowaniem inwestorów.

Można powiedzieć, że tradycji stało się zadość. Brokerzy, którzy przez większą część roku mają problem z przyciągnięciem nowych klientów, pod koniec roku znów mają więcej pracy. W listopadzie w skali całego rynku liczba prowadzonych rachunków maklerskich zwiększyła się o 2,5 tys. szt., na co wpływ miały m.in. nowo otwierane konta IKE i IKZE.

– IKE, a zwłaszcza IKZE to są jedne z najbardziej popularnych rachunków otwieranych, jeśli chodzi o nasze biuro maklerskie – mówi Kamil Szymański, wicedyrektor w DM mBanku. – Zawsze pod koniec roku mamy tłumy w punktach usług maklerskich. Klienci stoją w kolejkach, a pracownicy są pod sporą presją, aby sobie z tym poradzić. W tym roku, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, zautomatyzowaliśmy proces otwierania rachunków. Klienci mBanku w ciągu minuty mogą założyć konto IKE i IKZE. W ubiegłym miesiącu skorzystało z tego prawie tysiąc klientów, w tym miesiącu trend ten się nasilił – dodaje Szymański.

Podobne sygnały płyną ze strony innych biur. – Zainteresowanie kontami IKE i IKZE systematycznie rośnie. Duży wzrost liczby tych rachunków obserwowaliśmy przede wszystkim w końcówce ubiegłego roku. W tym roku na podsumowanie przyjdzie czas, ale kolejni inwestorzy decydują się na skorzystanie z kont emerytalnych. Z jednej strony mamy wiele oczekujących wniosków, a z drugiej spodziewam się, że największy ruch będzie tradycyjnie panował w ostatnich dniach tego roku – wskazuje Dariusz Stasiak, dyrektor w DM Banku BPS.

Przemysław Tychmanowicz

Last modified: 11 grudnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *